§ vagyonjogász §

2015.dec.13.
Írta: Marcus Gromov, dr. Szólj hozzá!

2K korrupció és környezetvédelem

Hisszük vagy sem a korrupció is annyira veszélyes az emberi életre, mint a környezetszennyezés. Mindkettő lassan öl, gátolja az egyéb emberi tulajdonságok kifejlődését. Egy korábbi írásban hivatkoztam a TÁRSADALOM - A TERMÉSZET - GAZDASÁG világalkotó hármas felosztására. A természetet a természetkárosítás, a gazdaságot pedig a korrupció veszélyezteti. Mindkettővel szemben felléptek már globális szinten. MINDIG TE DÖNTÖD EL, HOGY ELDOBOD-E A SZEMETET, HOGY ARRA TEKINTETTEL CSELEKSZEL, HOGY MÁSNAK IS LÉTEZNIE KELL, ÉS NEM CSAK TE LÉTEZEL. Bárki vásárolhat nagyon szép autót, ha a megépített út és a környezet nem áll vele harmóniában megtörik az egyensúly, eltörhet a tengely. Persze a csillogás eltakarhat sok mindent, de csak látszólag, és átmenetileg. A természet a legjobb gazdálkodó, mindent hasznosít, a társadalom, és a gazdaság sajnos nem ilyen jól termel. Így mindig jut tennivaló mindannyiunknak.

Véradás vérplazmaadás

Kaptam ma egy sms-t, amiben tájékoztatnak, hogy az általam adott vért felhasználták a kórházban. :-) Van aki a saját testéből jut jövedelemhez, mivel gyógyszerészeti célra eladja a vérplazmáját, és van akinek maga az élet, az egészség a legnagyobb kincse, ehhez lenne szüksége vérre. A magyar Vöröskereszt pro vita díjat adományoz, annak aki életében több mint százszor ÍRD ÉS MOND 100-SZOR ad vért. Ma már Budapesten műtétre vinned kell magaddal a donorokat is, mert nagyon kevesen adnak vért. A véradás másnapján mindig nagyon frissnek és energikusnak érzem magam. Buzdítok mindenkit véradásra!

Egy férfi évente négyszer adhat vért, ez azt jelenti, hogy 25 év alatt jön össze a száz alkalom, de azt is, hogy 25 évig nem szedsz gyógyszert, nem esel át műtéten, egészséges vagy. Az egészségnél pedig nincs nagyobb kincsünk a világon!

 

Otthonom a testem

Ezen a blogon, legyen alapvető gondolat, hogy SENKI SEM SZÜLETETT SZEGÉNYNEK. Ezt a tézist azzal támasztom alá, hogy minden embernek van bőségesen fejleszthető szelleme és teste. Örök törődést igényel mindkettő. Hiába a vagyon mindig gondozást igényel. Például fogjuk fel úgy, hogy a fogak és a szemek természetes ékszerek, amikre fokozottan kell ügyelni. Márai azt írja, bánj a testeddel úgy mint a szolgáddal, no már szolgája is akad az embernek. Ezzel összefüggésben jutott eszembe két fiú a kollégiumban, akik úgy nyelvvizsgáztak le középfokon egy év alatt, hogy megtanulták a spanyol középszótárt. Azt mondják, hogy egy idegen szóval hatszor kell találkoznunk, hogy megtanuljuk. Ez azt jelenti, hogy a középszótárt hatszor kellett elolvasniuk. Szó nincs róla, minden nap este ezzel foglalkoztak, és meg is lett az eredménye. Egyikük ma is egy spanyol nyelvű cég könyvelője. Ebből is látszik, hogy az önfejlesztés, a tanulás az egyik legjobb befektetés, és a többnyelvű tolmács Lomb Kató szerint a nyelvet még rosszul is érdemes művelni, tanulásban, mozgásban nem lehet elég a pazarlás, de azért túlzásba se vigyük! 

GAZDA SZEMÉTŐL HÍZIK A JÓSZÁG

E sorokat olvasva a bivaly analógiájára az egészség jutott eszembe.

"A Zen hagyomány írásai közül a tíz ökör kép a leghíresebb, amely az ökör megszelídítésének kínai példázatát mutatja be. A történet egyaránt gyökerezik a legkorábbi buddhai hagyományban és a taoista történetekben. "Buddha páli nyelven őrzött beszédeiben a tehén megszelídítéséről beszél, de előfordul a szanszkrit és páli verses és prózai szövegekben egyaránt az elefánt vagy a ló szelídítése, irányítása (pl.: Dhammapada, Udanavarga stb.)1 "Azonban az európai kultúrkörben a bika szimbóluma terjedt el, így, a fordításban is a bika szerepel. Indiában az ökröt a hinduk és a buddhisták egyaránt Isten szolgájaként, valamint szent állatként is tisztelték. A régi időkben a bivaly az emberek szolgálatában állt, szántottak , vetettek vele. A becses állat a megélhetés és a fennmaradás záloga volt. Az ökör, állat létére a barátjuk volt, óvták a betegségtől, nem hajszolták túl, sőt egy fedél alatt éltek vele. Reggel elsőként etették meg és tisztították ki a helyét. Az ökörrel való munka és a róla való gondoskodás, tanította meg az embereket a munkával és életükkel kapcsolatban a türelemre, kitartásra, elfogadásra."

Forrás: 十牛圖頌 Shiniu tusong
http://terebess.hu/keletkultinfo/bivaly.html

süti beállítások módosítása