DÖNTÉS EGO ÉS TROLLOK NÉLKÜL

A szervezéstudomány a döntésekkel kapcsolatban azt mondja, hogy minden döntés tény, és értékelemekből áll. Tényekhez kapcsolunk értékeket. Ilyen érték lehet egy döntésnél, a döntés következményeiből nyertes személyek száma. Ezért javasolható, hogy a döntéseink meghozatala során legalább gondoljuk végig azt is, hogy döntésünk következményeképpen:

1. Mi magunk nyertesek leszünk-e?

2. A döntéssel érintett másik fél veszít-e valamit? Az ő vesztes pozíciója lehet-e hátrányos saját magunk számára. (Ha igen akkor a döntés hátrányos lesz számunkra.)

3. A döntéssel érintett másik fél nyertese lesz és hogyan a döntésünknek?

4. Mindebben segít, ha döntésünknél a tényeket, és nem az érzelmeket helyezzük előtérbe. Fontos, hogy a döntéseinket számszerű mutatókkal is alá tudjuk támasztani.

Egy döntésből minél több nyertes kerekedik ki, annál jobb a szinergikus eredménye egy közösség részére döntésünknek.

Sajnos vannak, akik úgy hoznak meg döntéseket, hogy azt sem mérlegelik ők nyertesei lesznek-e a döntésük következményeinek. (Troll döntés - önveszélyes döntés)

Az olyan gondos személyek, mint e blog olvasói persze döntéseik előtt jogásszal  is konzultálnak, mert maximálisan igényesek, és nem Troll, hanem Salamoni döntéseket hoznak. Keresik a hosszú távot.