Vagyonhorizont - meddig látunk el?

Mese a takaróról és a kabátról!

Eltűnődve azon, hogy milyen is a vagyonunk természete, mindenképpen érdemes életszínvonalunkat megvizsgálni. Nívó kéremszépen! Színvonal. Milyen is az életszínvonalunk? Hogy érezzük magunkat a bőrünkben! Azt gondolom, ez nem pusztán forintális kérdés. Amikor megvizsgáljuk saját vagyonunkat, pénzügyi tervezésünket és a pénzt tekintjük életünk piramisának alapjául reálisan látunk? Nem rabszolgák betonoznak be minket kötőanyag nélkül az alsó szintre kősorba? Esetleg magunk esünk áldozatul saját biztonságérzetünknek fösvény rabszolgaként? Meddig ér a takarónk? Mekkora takaróra van szükségünk? Mi diktálunk, vagy kényszeres végrehajtói vagyunk, a sors melankólikus alkalmazottai?

Fontos kérdések! Ez a bejegyzés egy kicsit ezoterikus lesz, de semmi gond ezzel. Év elején érdemes számot vetnünk magunkkal. Az időnek majd egy külön bejegyzést szeretnék szentelni, így ennél a gondolatkörnél nem "időznék" most.

Mekkora a takaró? Mekkora a kabát?

A kabát életünk mérlegének forrás oldala, a teljesítőképességünk, a takaró pedig az eszközállományunk!

Ha nagy a kabát rövid lesz a takaró mondhatnánk viccesen! Életem úgy  hozta, hogy kiszabadulva a fenit rabszolgaságból kénytelen voltam pihenni. Most nem műtét miatt, hanem a sors útelágazáshoz irányított és emiatt. Így jutottam el AZ AGYKONTROLL tanfolyamra. Mindíg is tudtam, hogy az egyik legjobb több száz százalékos haszonnal járó befektetés önmagam képzése. Így jártam gyorsolvasás tanfolyamon is, ami szintén zseniális volt. Elmennék egy jobbagyféltekés rajzolás tanfolyamra is. A képzést mindenképpen tudom ajánlani mindenkinek. (ÉLMÉNY) Viszonylag kevés pénzből jó és önfejlesztő elfoglaltságot kaphatunk. Magasabb hatásfokkal változtathatják meg életünket félszázezres tanfolyamok, mint egy fél millió forintos nyaralás. Persze mindenki maga tudja, de tudom, hogy aki olvassa ezt a blogot igazat ad nekem!

Tehát ha valami jó befektetés az a tanulás. A tudás hordozója pedig a könyv! A tanfolyamon került kezembe dr. Richard Wiseman könyve: Szerencse-iskola címmel. Ebben a könyvben találtam egy mérleget! :) A mérlegben nem voltak befektetett eszközök, meg tenyészállatok sem. Viszont szépen volt tagolva és szerintem excellre is átültethető.

A könyvben megtaláltam életem vagyonmérlegét. Ami a következő szempontok alapján alakít kategóriákat az életszínvonalamra vonatkozóan.

1. Családi életem

2. Magánélete

3. Pénzügyi helyzetem

4. Egészségem

5. Karrierem

Summa: az életem úgy általában = ÉLETSZÍNVONALAM!

Javaslom mindenkinek, hogy év elején készítsen skálát ezekből a szempontokból, pontozza őket és amiben gyengébben áll, azt igyekezzen felturbózni. Két parc alatt semmi sem megy, ha hiszünk és bízunk benne, küzdünk érte meghozza a gyümölcsöt. A gyümölcs pedig haszon!

Aki már volt olyan szellemi fáradt, hogy örült, ha megcsípte a csalán. Akkor érezte, hogy tényleg él és nem zombi ha kifúrták a fogát, vagy véletlenül a lábára ejtett valamit és boldogan nevetett mert tudta hogy él, az átérzi, hogy nem szabad csak egy szempontnak szentelni az életet.

FELEJTSD EL:

NEKEM MÁR CSAK A MUNKÁM MARADT! LEGALÁBB EBBEN SIKERES VAGYOK! MÁS NEM SIKERÜL!

Fújj egy nagyot év elején és csinálj leltárt! Csinálj leltárt havonta! APRÓ KAKASLÉPÉSEKK ELÉRHETŐ A SIKER!

Ne feledd senki sem születik szegénynek, de hogy szegényen hal meg esetleg, abba van beleszólása! Életünk végén meglátjuk mekkora volt a takaró és mekkora a kabát! Tarts egyensúlyt! Navigare necesse est! Hajózni muszáj! Tartsd kezedben a kormányt és tarts EGYENSÚLYT!

 

Boldog Új Évet Kívánok! :)